Kliimateadlikkuse olümpiaad 2023

Kliima muutub ja aeg tegutsemiseks on nüüd! 

Kutsume 12-25-aastaseid noori osalema rahvusvahelisel kliimateadlikkuse olümpiaadil! Olümpiaadi viiakse läbi enam kui 100 riigis ning osaleda saab veebis. Parimatele osalejatele on ka preemia ja võimalus esitada oma lahendusi ÜRO kliimakonverentsil COP. Kvalifikatsioonivoor on avatud kuni mai lõpuni! 

Virtuaalsetes voorudes osalemine on tasuta!

Olümpiaadil on neli põhivooru:

1. Kvalifikatsioonid

Registreerimine avatud kuni 10.juuni 2023

Kvalifikatsioonivooruks on 25-minutiline veebiviktoriin. Seda saab teha lihtsalt ja kiirelt oma arvutis või nutitelefonis. Iga inimene saab viktoriini teha kolm korda ning lisaks üks kord iga soovitatud inimese kohta. Kõik osalejad saavad tunnistuse ja tublimad eripreemia. 

Kvalifikatsiooniks saab valmistuda viktoriiniäpi kaudu (Android, iPhone). 

2. Veerandfinaalid

Jaanuar-mai 2023

Veerandfinaali pääsevad edasi parimad 10% kvalifikatsioonivoorust. Veerandfinaal järgib sarnast viktoriiniformaati nagu kvalifikatsioonivoor, kuid küsimused on keerukamad. Veerandfinaal on kestusega 25 minutit ning toimub veebis. 

3. Poolfinaalid

Juuni-august 2023

Nüüd on aeg rakendada oma kliimateadmisi ja hakata lahendama tõelisi probleeme.

Poolfinaalis valite ühe kolmest probleemipüstitusest, millele vastata. Teile saadetakse teemad tutvumiseks 10 päeva enne ürituse toimumist, kuid täpne probleemipüstitus selgub alles tegeliku kvalifikatsiooniürituse alguses.

Seejärel on teil 3 tundi aega probleemipüstituse uurimiseks ja essee vormis vastuste kirjutamiseks. ClimateScience hindab iga meeskonna lahendust.

4. Finaal

September-oktoober 2023

Top 100 osalejat pääsevad finaali. Iga finalist saab pronksmedali, top 20 saab hõbemedali ja top 10 kuldmedali. Parimate meeskondade vahel jagatakse $15000 dollari (USD) suurune preemia. 

Finaalis tuleb teil kirjutada ettepanek, kuidas mõnda olulist kliimaprobleemi lahendada ning teid intervjueerib žürii. Lõputseremoonia viiakse läbi ÜRO Kliimakonverentsil Dubais (COP) ja seal on parimatel võimalus esitada oma lahendusi suurel laval. 

Osaleda saab nii üksi kui kaheliikmelistes meeskondades. Võistlus toimub kolmes vanuserühmas – kuni 16 aastased; 17-20; 21-25.

Loe lähemalt: https://climatescience.org/olympiad 

Lugupidamisega

Laura Altin

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga