GLOBE suvelaagri esimene päev

Õpilase Anett Laarmanni mõtted ja kogemused suvelaagri esimesest päevast:

“Hommik. Väljas sajab kohutavat vihma ja tundub võimatu kuiva jalaga laagrisse pääseda. Kui Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi eest kõik vajalik peale pakitud, sai sõit laagrisse alata. Kohale jõudes polnud ilm paranenud. Registreerimisel kujunes kõik hästi ja peaaegu kõik koolid olid oma õpilased ikka laagrisse saatnud. Kohale tuldi Eesti teisest otsast ja lausa bussiga Riiast. Tšehhid olid laagrisse jõudnud päev enne meid ja minu ülesandeks jäi olla nende tõlgiks.

Lisaks Tšehhi õpilastele külastavad meie laagrit ka GLOBE vilistlased Tomas ja Daniela, kellel me koos Henryga Pärnus bussi vastas käisime. Keskpäevaks olid vihmapilved taevast läinud. Lõunasöögiks kogunesime kõik söögisaali, kus mina sõin elu parimat böfstrogonovi.

Avamiseks kogunesime Jõulumäe laululavale, kus GLOBE lipu heiskasid Laura ja Hendri. Arvet juhatas laagri sisse, tutvustas korraldajaid ja juhendajaid. Õpilased jagati vastavalt kaelakaartidel olevatele loomadele rühmadesse ja töö võis alata.

Kahe sessiooni vältel uurisime vett ja mulda, räägiti GPSst, atmosfäärist ja õpetati kasutama vernier (multimeeter) seadet. Esmaabi vajas ka esimene puugiohver. Pärast õhtusööki toimusid saalis ettekanded, kus tutvustati Jõulumäed, GLOBE 2011 tegemisi, CloudSat konverentsi ja GLOBE Tšehhi mänge. Viimane teema pakkus mulle enim pinget, kuna käisin ka ise Tšehhi laagris.

Tegevust jätkus hilisõhtuni. Meeskonnatöö harjutamiseks toimusid tiimidevahelised suusavõistlused. Õhtul oli kõigil võimalus ise oma aega sisustada.”

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga