GLOBE suvelaagri neljas päev

Õpilase Anett Laarmanni mõtted ja kogemused suvelaagri viimasest päevast:

“Viimane hommik. Ärkasin vara, olenemata sellest, et öö oli jäänud äärmiselt lühikeseks nii mulle, kui arvatavasti ka teistele laagrilistele. Suure väsimusega suundusime koos toanaabritega hommikust sööma. Kõiki valdas kergelt kurb meeleolu, sest laager oli läbi saamas, uute tuttavate ja vanade sõpradega tuleb hüvasti jätta ja jääb üle ainult järgmist suve oodata. Kui hommikukohv joodud, suundusime konverentsisaali, et kuulata ettekandeid ekspeditsioonidest. Kõik grupid olid oma ülesandega toime tulnud. Tore oli kuulata, sest iga töö oli veidi omanäoline.

Kes panustas faktidele ja numbritele, kes andis kergelt humoorika ülevaate. Peale esitust küsiti esitlejatelt ka teemakohaseid küsimusi. Ettekannete vahel toimusid ka väiksed pausid. Rühmadele kingiti eilsete rollimängude eest vahukoore kringleid ja võitjameeskond, põhjapõdrad, said suure töö eest vaarikatordi. Peale pausi jätkati ettekannetega. Analüüsiti ka eilseid GLOBE mängude ülesandeid. Iga ülesande juhataja rääkis suurimatest vigadest ja parimatest tulemustest. Peale seda tehti väike paus.

Peatselt alustati laagri lõpetamistseremooniaga. Tänati kõiki koole, ülesannete juhendajaid, õpetajaid, Jõulumäe töötajaid ja korraldajaid Kilingi-Nõmme Gümnaasiumist. Kuulutati välja ka võitja meeskonnad. Kolmanda koha pälvis koaalade rühm, auväärsele teisele kohale tulid hülged ja selleaastane laagri võitjameeskond on põhjapõdrad. Võtjatele jagati vihmavarje ja GLOBE logoga tasse. Selles grupid olid ka meie Tšehhi külalised. Võitjad olid kohustatud alla võtma ka GLOBE lipu.

Peagi suunduti sööklasse nautima laagri viimast lõunasööki. Mina ja Laura lõikasime lahti ka tohutu suure laagri tordi. Peale lõunat oli kõigil aeg minna oma tubadesse, pakkida asjad ja jätta sõpradega hüvasti. Loodetavasti tulevad siin omandatud teadmised edaspidised elus kasuks ja et õpilaste emotsioonid siit lahkudes oleksid positiivsed.”

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga