GLOBE EU treenerite koosolek

20.03-21.03.2023 toimus Prahas (Tšehhi) esmakordselt omalaadne koosolek, kus kohtusid GLOBE Euroopa ja Euraasia piirkonna treenerid ja mentortreenerid. Eestist kutsuti sinna ka Agne Jõgis (hüdroloogia sertifitseeritud treener) ja Marie Johanna Univer (maakatte sertifitseeritud treener). Kahe päeva jooksul tutvuti ühiselt treeneriks ja mentortreeneriks olemise kriteeriumitega, võeti osa koolitustest ning tehti praktiliselt läbi fenoloogia vaatlused ja maakatte mõõtmised. Lisaks sellele analüüsiti Euroopa koolide mõõtmiste põhjal tehtud uudseid õppematerjale, et neid pärast vastavaid täiendusi oma koduriikide GLOBE koolides võimalusel rakendada.

Koolituse võlu seisnes esiteks selle rahvusvahelisuses – ei juhtu just ülemäära tihti, et õpetajad pääsevad reisima ning oma kogemusi seoses GLOBE’i tutvustamisega kodumaa koolides Horvaatia, Iisraeli, Hollandi, Šveitsi või Küprose ametikaaslasega silmast-silma jagama. Teiseks tegi kokkusaamise eriliseks asukoht. Kaks päeva veedeti TEREZA hariduskeskuse ruumides, kus paikneb ka GLOBE Regional Coordination Office ehk kontor, kust juhitakse kogu GLOBE Euroopa ja Euraasia piirkonda. Kontori esindajateks ja ürituse korraldajateks olid ka 2022. a suvel Käsmus rahvusvahelisel ekspeditsioonil käinud Dana Votápková, Lenka Kleger ja Bára Semeráková.

Marie Johanna Univer: Olin äärmiselt üllatunud ja meelitatud, kui sain Báralt kutse osaleda Prahas GLOBE treenerite kokkusaamisel. Pole ma ju ülemäära kaua treeneri sertifikaati omanud, kuid ju usaldas mind eelmisel suvel hinnanud mentortreener Bára siis nii palju, et kutsuda mind suure tasandi aruteludes kaasa lööma. Kaks intensiivset päeva olid täis esmakohtumisi teiste Euroopa treeneritega ning nii mõnigi uus tutvus viis selleni, et seeme edasiseks koostööks sai kasvama pandud. 

Agne Jõgis: Väga suur taaskohtumisrõõm paljude treenerite ja koordinaatoritega, kellega sai suheldud nii eelmise aasta Käsmu õppe-ekspeditsioonil kui ka sügisel Horvaatias regionaalsel aastakonverentsil. Need kaks päeva olid mõnusalt intensiivsed ning andsid palju mõtteainet edaspidiseks!

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga